Podněty a připomínky

Zde můžete pokládat své dotazy, navzájem mezi sebou komunikovat a také nám tímto způsobem sdělovat své připomínky.

Přihlašovací údaje obdržíte emailem po registraci v sekci Členství. Pokud jste zapomněli přístupové údaje, můžete si je nechat znovu zaslat na email pomocí odkazu níže.

 

#4 14:01:25 3. 1. 2019

Dobrý  den,  prosím  Vás  měla  bych  dotaz  na  ing. Novákovou :

Plátce  DPH,  koupil  rodinný  dům,  nezařadil  do  obchodního  majetku, provádí  na  něm  rekonstrukci, DPH  z  materiálů  i  faktur  si neodečítá,  po  rekonstrukci  to  bude  bytový  dům  s  5ti byty,  pronájmy  těchto  bytu  bude  danit  v  §9  a  dělat  odpisy  budovy.

Je  to  správně, když  si  neodečítá  DPH,  tak  cena  pro  odpis  bude  i  s  DPH,  a  zařazením  do  užívání nic  neodvede  na  DPH?

Nájmy  budou  ceny  i  s  DPH  a  budou  platit  zálohy na  elektřinu  a  vodné  a  to  se  jim  bude  také  vyúčtovavat  s  DPH?  On  si  nebude  odečítat  DPH  z médií?

 

Děkuji  za  odpovědi  Otisková

#3 14:01:25 3. 1. 2019

Dobrý  den,  prosím  Vás  měla  bych  dotaz  na  ing. Novákovou :

Plátce  DPH,  koupil  rodinný  dům,  nezařadil  do  obchodního  majetku, provádí  na  něm  rekonstrukci, DPH  z  materiálů  i  faktur  si neodečítá,  po  rekonstrukci  to  bude  bytový  dům  s  5ti byty,  pronájmy  těchto  bytu  bude  danit  v  §9  a  dělat  odpisy  budovy.

Je  to  správně, když  si  neodečítá  DPH,  tak  cena  pro  odpis  bude  i  s  DPH,  a  zařazením  do  užívání nic  neodvede  na  DPH?

Nájmy  budou  ceny  i  s  DPH  a  budou  platit  zálohy na  elektřinu  a  vodné  a  to  se  jim  bude  také  vyúčtovavat  s  DPH?  On  si  nebude  odečítat  DPH  z médií?

 

Děkuji  za  odpovědi  Otisková